Informacje
Polecamy również
J jak Jakość

W okresie międzynarodowego kryzysu gospodarczego mogłoby się wydawać, że konsumenci większą wagę zwracają na cenę danego dobra a nie na jakość jego wykonania. Jest to jednak myślenie błędne. Odpowiednia jakość produkcji i oferowanych usług stała się standardem, który każdy producent i każdy sprzedawca musi przestrzegać.

Ostatnio przez nasz kraj przelała się fala skandali związana z produkcją żywności. Największym echem odbiła się historia związana z dosypywaniem do soli spożywczej soli przemysłowej i takowa dystrybucja do sklepów. Po opublikowaniu przez media tych informacji wybuchł wielki skandal pomimo, że jak informowali naukowcy sól przemysłowa nie stanowi zagrożenia dla życia i zdrowia człowieka.

Zaraz potem pojawiła się informacja, że przy produkcji suszu jejecznego (ekstraktu dodawanego do większości produktów białkowych) producenci znowu nas oszukują. I znowu naukowcy mówią, żebyśmy nie wpadali w panikę, ale jak tu nie panikować skoro Czesi, jeden z głównych importerów naszych produktów spożywczych, wprowadza embargo na polskie towary?!

Te sytuacje pokazują, że odpowiednia jakość produktu jest niezwykle ważna. Tu nie chodzi tylko o producentów, tak naprawdę problem dotyczy każdego przedsiębiorstwa. Rośne nam coraz szybciej społeczeństwo „wykształconych konsumentów” znających swoje prawa i umiejących o nie walczyć. Obecnie nie pomoże żadna kampania reklamowa jeżeli produkt czy usługa, którą się sprzedaje nie posiada odpowiedniej (standardowej już) jakości.

Nawet jeżeli w początkowej fazie sprzedaży zainteresowanie danym produktem lub usługą będzie dość spore to w końcu konsumenci zaczną bojkotować firmę ze względu na jakość sprzedawanych przez nią dóbr, wiążę się to z kompromitacją całego przedsiębiorstwa, a to najczęściej prowadzi już tylko do bankructwa. Dlatego słowo „jakość” powinno się znaleźć w słowniku każdego przedsiębiorcy i marketera. Konsumenci to nie idioci, a traktowanie ich w ten sposób dla niejednej firmy skończyło się tragicznie!

 
Copyright © 2012 by stacja-tworcza.pl